Sorf Sohbet

Sohbet Chat Odaları Mobil Sohbet Siteleri

Sorf Sohbet

Şubat 15, 2018 Güncel Haberler 0

Merhaba değerli Sorf sohbet takipçileri. Bugün ki yazımda sizlere “konuşma” gereksinimizin karşılığı olan Sohbet ile alakalı bir kaç cümle aktaracağım.

Günumüz artik geçmişe oranla erişemediğimiz ne varsa bugün hersey daha kolay. Bunlardan biri de internet. Kimisi için bir amaç kimileri için de sadece bir araçtır. Ve her geçen gün biraz daha ruhumuza , benliğimize , içimize işlemiş durumda .Varlığı hissedilebilen bir olgu oldu. Bir kişi , bir kurum , bir sistem ya da bir yazılımdan bahsetmiyorum. Bahsettiğim tek şey aslında Chat.

Koşuşturmalarla, stresle geçirilen bir günün ardından evimize geldiğimiz de ayakları uzatıp bir kahve eşliğin de bedeni dinlendirmiş oluruz peki zihin yorgunluğu işte bu konu da hepimiz eminim bir arayış için de bulmuşuzdur kendimizi ne mutlu ki bu konu da elimizin altında bir sanal dünya var.. Ben buna neden mi sanal dünya diyorum çünkü birde sınırlandırılmalarla çevrilmiş bir gerçek dünyamız var bir çoğunuz ne demek istediğimi eminim anlamışsınızdır.

Sınırlandırılmalardan uzak kimsenin bilmediği ,tanımadığı bir ortam da bulunmak kime cazip gelmez ki bunun için çoğumuz sanal ortamı tercih ediyor, bunun yararı ,zararı tabi ki kişiye ,düşüncelere göre değişir. Düşünsenize sanal da bir sohbet sitesine girdiniz ; tanımadığınız, yüzlerini bile görmediğiniz bir topluluk karşınızda yazışarak iletişim kurmaya çalışıyorlar bazıları sıkıntılarından bazıları aşklarından bazıları işinden bazıları da tamamıyla farķlı bir sebepten orada.

Sizde mutlaka kendinizden bir şey bulup o söyleşinin içinde yer alırsınız muhabbet deyip geçmeyelim. Dostça..Arkadaşça… Konuşmak yarenlik etmek , dertleşmek hangimizin en büyük ihtiyaçlarından biri değil ki.. “İnsan insanın pasını alır ” deyişi çok doğrudur ..Unutmayın !..

Kelime anlamını irdelemek gerekirse;

Söyleşi anlamındaki Arapça’dan dilimize geçmiş olan sohbet kelimesi, iki anlam içerir:

1. Arkadaşlık, yârenlik;

2. Konuşma, görüşme, birlikte oturup söyleşme.

Söyleşmek sohbet etmek ile ilgili kavramlar:

Musahabe:Bu kelime eski dilde konuşma görüşme, fikir alış-verişinde bulunma manasında kullanılmıştır.

Nükte:İfade derinliği olan anlamlı söz.

Hoşsohbet: Eski dilde anlatımı güzel tatlı dilli kişi.

Nüktedan:Konuşmasında ince söyleyişte bulunan anlamlı ve güzel konuşan.

Makaleme zaman ayırdığınız için teşekkür ederim, mutlu kalın.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir