sohbet
radyo dinleKulaklığını tak müziğin keyfini çıkar!
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest rss

Oğuz Yılmaz Son Yolculuğuna Uğurlandı…

Oğuz Yılmaz Son Yolculuğuna Uğurlandı…

Oğuz Yılmaz Son Yolculuğuna Uğurlandı…

Ankara’da dün öğle saatlerinde evinde  geçirdiği kalp krizi sonucu özel bir hastaneye kaldırılan fakat yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybeden  Oğuz Yılmaz, son yolculuğuna uğurlandı. 1999’da çıkardığı “Usta” albümü ve “Çekirge” isimli şarkısıyla ün kazanan Yılmaz’ın cenazesi Karşıyaka Mezarlığı’nda gözyaşları arasında toprağa verildi

GÖZYAŞLARI ARASINDA DEFNEDİLDİ

Ahmet Efendi Camii’nde kılınan cenaze namazına, şarkıcının ailesi ve yakınları ile birlikte Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Ankaralı sanatçılar ve müzisyenler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Sanatçının cenazesi, kılınan namazın ardından Karşıyaka Mezarlığı’nda gözyaşları arasında toprağa verildi. 26 yıllık müzik hayatına yüzlerce şarkı sığdıran Yılmaz’ın, vefatı öncesi yeni albüm hazırlığında olduğu da ifade edildi.

SÖYLEDİĞİ SON ŞARKI ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan Yılmaz’ın önceki gece son olarak görüştüğü aranjörü Özgür Koç, yaşadığı üzüntüyü anlatmıştı. Koç, kendisinin yazdığı Yılmaz’ın ise okuduğu şarkıyı da ilk kez dinletmişti. Piyasaya henüz sürülmeyen şarkıyı dinlerken gözyaşlarına tutamayan Koç, şarkının kendisi için çok şey ifade ettiğini ve piyasaya sürüp sürmemek arasında kararsız kaldığını söylemişti.

“VEDALAŞIR GİBİYDİ”

Özgür Koç;”Dün öğleden sonra buluşup, stüdyoda çalışma yapacaktık. Yeni albümünü hazırladım ben. Okuduğu bir sürü şarkısı var, onlar da yakında çıkacak. Saat 5 gibi sanatçı arkadaşımız Veli Erdem Karakülah ile birlikte stüdyoya geldi. Elinde bağlama vardı. ‘Bu saz evimde duruyor. Bunun tellerini yap, zaten bana sen çalıyorsun’ dedi. ‘Bunu sana bırakıyorum’ dedi. Sanki vedalaşır, ‘Sazım sana emanet’ dermiş gibiydi. Beni de şu an en çok üzen o zaten.

admin 7450
Cevap bırakın