Mobil Sohbet

Sohbet Chat Odaları Mobil Sohbet Siteleri

Mobil Sohbet

Şubat 12, 2018 Güncel Haberler 2

Merhaba SORF.NET içerik takipçileri.

Bu yazımsa sizler için mobil sohbet ile alakalı kısa bilgilar aktaracağım. Alexander Graham Bell bugün hayatta olsaydı icat etmiş olduğu şeyin bu kadar hızlı geliştiğini, yayıldığını ve canavara dönüştüğünü eminim ki görmek istemezdi. Zira bugün herkesin elinde bir cep telefonu mevcut. Kullanım yaş ortalaması da gün geçtikçe düşmekte.

Geçmişten bir telefon görüntüsü. Teknolojinin ne kadar geliştiğini anlamamıza yardımcı olacaktır.

Mobil Sohbet nedir? Güvenli midir?

Nereye giderseniz gidin hangi mekana girerseniz girin muhakkak büyük bir çoğunluğun karşılıklı sohbet etmek yerine ellerindeki cihaza odaklandıklarını ve bu cihazlar sayesinde sosyal ağlarda iflah olmazcasına nasıl paylaşımlar yaptıklarını beğen butonlarını çökerttiklerini öz çekim(selfie) çılgınlığına kapıldıklarını gözlemleyebilirsiniz. Serbest piyasa sayesinde ve bir çok hizmet sağlayıcı operatörlerin kampanyaları dahilinde alınması da gayet kolaylaştılmıştır. Öyle ki henüz 4-6 yaşlarında olan çocuklar bu dokunmatik ekranlı cihazları ebeveynlerinden daha ileri seviyede kullanmayı başarıyorlar. Telefon cebimize girdiğinden bu güne kadar geçen süre zarfında bir çok kolaylığa olanak verdiği gibi bazı kullanıcılarında hastalık derecesine varan ve artık olağan yaşantısını etkilemeye başlayan bir canavar haline dönüşmüştür. Tuşlu telefonlarla başlayan mesajlaşma(SMS) çılgınlığı bugün artık Android ve iOS işletim sistemine sahip dokunmatik olarak nitelendirdiğimiz cihazlarda sosyal paylaşım ve daha bir çok içerik barındıran sitelere girmemize olanak sağlıyor, telefona indirilip kurulabilen uygulamalarıyla da kullanıcısına hizmet edebiliyor.

Günümüzde akıllı telefonlar ve işletim sistemleri artık kullanılan uygulamalar sayesinde sahibine bir çok duruma hızlı erişim sağlama olanağı tanımakta.

Mobil Sohbet uygulaması da bunlardan bir tanesi olarak hem uygulama mağazalarında hem de sanal ortamlarda karşımıza sıkça çıkmakta. Eskiden tamamen bilgisayar aracılığı veya mIRC gibi programlarla giriş yapabildiğimiz Chat platformları şimdi artık bir telefon kadar uzağımızda. Gelişen sisteme ayak uyduran web tabanlı siteler artık kullanıcılarına bu hizmeti vermek zorundalar. Hemen hemen herkesin elinde olan ve bu kadar çok kullanılırlığa sahip bu cihazlara uygun olmayan siteler kullanan sitelere göre artık daha çok geri planda kalmaktalar. Zira mobil cihaz kullanıcıları artık bilgisayar yerine anında ve daha hızlı bir kullanıma olanak veren telefonlardan bu tarz platformlara girişi tercih etmekteler. İnsanlar Google üzerinden arama yaptıklarında ilk tercihleri uyumlu siteler oluyor.

Sitemizde bu uygulamayı kullanıcılarına sunan güncel bir platformdur. Artık facebook, twitter, instagram gibi sosyal ağlardan bir nebzede olsa uzaklaşmak istiyorsanız, nostaljik değer taşıyan ve geçmişten günümüze süregelmekte olan “yazılı” muhabbet tutkusunu tekrar yaşamak istiyorsanız hadi şimdi dünyanın bir çok yerinden katılımcıların olduğu sistemimize giriş yaparak yeni insanlarla tanışın, arkadaşlıklar kurun.

Telefonsuz yaşamayı nefes alamamak gibi gören ve artık tamamen bağımlısı olunan cihazın daha doğrusu teknolojinin keyfini çıkarın!

Ücretsiz Mesajlaşmaya Başlayın!

 

2 cevap

  1. […] Sohbet odalarımıza katılım sağlayıp, hem tablet ve bilgisayarlarından hemde Mobil sohbet uygulamamızdan giriş yaparak Türkiye ve dünyanın her yerinden yeni insanlarla tanışabilir, […]

  2. […] de akıllı telefon cihazlarının piyasaya sürülmesi ve buna bağlı olarak bu cihazlara uygun Mobil sohbet tarzı sitelerin yoğunlaşmasından sonra telefonlardan gözlerimizi […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir