Chat

Sohbet Chat Odaları Mobil Sohbet Siteleri

Chat

Şubat 12, 2018 Güncel Haberler 2

Chat – Bedava Mesajlaşın Dünya’nın Her Yerinden Yeni Dostluklar Edinin!

Makalemin başlığında da görmüş olduğunuz gibi bu yazımda sizlere Chat hakkında bilgiler vereceğim. Ülkemizde ilk olarak Türkçe Sohbet platformu 1995-1996 yılları arasında kurulmuştur. İnsanların bilgisayar ile yeni tanıştığı ve çok sevdiği dönemlerdir o zamanlar.

Sorf.NET sitesine giriş yaparak bedava chat yapabilir, yeni dostluklar kurabilir ve sınırsız sohbet etmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Yaşları müsait olanlar iyi hatırlayacaklardır ki, o yıllarda internet cafeye gidipte mIRC adını verdiğimiz script yazılım ile Chat sitelerine katılım yapıp arkadaş arayamayanımız hemen hemen yok denecek kadar azdır. Güzel günlerdi o günler aslında saf ve temiz duygular ile ebeveynlerimizden aldığımız cep harçlığını acaba yeni bir arkadaş ile tanışır mıyım ümidi ile cafelerde yemişliğimiz çoktur. Bu muhabbet programlarından giriş yapabildiğimiz sunucularda değişik isimlerde çoğunun site sahibine ait olduğu ama bazende özel kanallarında açılabildiği çeşitli ortamlar vardı.

Chat Kültürü Hakkında

Herkes en çok keyif aldığı Chat odalarına takılır genellikle arkadaş grupları arasında sıkı geyikler dönerdi. Daha sonra zamanla bu odalar şehirlerinde ismini aldığı ve kullanıcılarını bulundukları şehrin odasına girmesine olanak tanıyan (#İstanbul,#İzmir,#Ankara v.b.) hizmetler oluşturuldu. Daha doğrusu bu hizmetlerin amacı kullanıcının içerikte yer alan kendi lokasyonuna ait en yakın arkadaşı bulma hevesine bir parmak baldı. Zamanla programlar değişti ziyaretçiye daha az zahmet veren ve daha çok keyif almasını sağlayan sistemler geliştirildi. Günümüze kadar hala varlığını sürdüren bu programlar her ne kadar dağınık bir şekilde görünse de hala kullanıcılarının ve özellikle eski bağımlılarının vazgeçilmezleri arasında. Özellikle 2018 yıllarının başında olduğumuz bu dönemde bu tarz siteler Facebook, Twitter, Instagram v.b. gibi Sosyal içerik platformlarına yenik düşmüş gibi görünseler de müptelaları için hala en revaçta olan vakit geçirme mekanlarıdır.

 

Yeni insanlarla tanışmanın ve keyifli zamanlar geçirmenin yeni adresi: sorf.net

Kısacası ister sosyal paylaşım siteleri olsun, ister bahsettiğimiz gibi sadece yazma sistemine dayalı yerler olsun sonuç aynı; insanlar geçmişten günümüze her zaman yaptıkları gibi karşılıklı iki çift laf etme özlemini bi şekilde de olsa gidermektedirler. Sizinde bu tarz bir özleminiz var ise sitemizi ziyaret edebilir ve Dünya’nın her yerinden yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz:)

“Gönül ne kahve ister ne kahvehane, gönül sohbet ister internet bahane!”

Ücretsiz Chat Odalarına Giriş

 

2 cevap

  1. […] Önceki: Önceki yazı: ChatSonraki: Sonraki yazı: Sorf Sohbet […]

  2. […] Adana ve çevre ilçelerinde yaşayan insanların bulundukları lokasyonda yaşayan kişilerle Sohbet etmesine olanak […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir