Canlı Sohbet

Sohbet Chat Odaları Mobil Sohbet Siteleri

Canlı Sohbet

Mart 17, 2018 Sohbet Odaları 1

Canlı Sohbet Nedir?

İnsan mıdır teknolojiyi üreten? yoksa teknoloji midir insanı ele geçiren. Bu konuyu saatlerce günlerce tartışabiliriz. Fakat yadsınamaz bir gerçek var ki teknolojinin gün be gün hayatımızın her alanını işgal etmeye başlamasıdır. Bu makalemde sizlere teknoloji ile Canlı sohbet arasındaki bağlantıyı anlatmaya çalışacağım.

Gün geçmiyor ki yeni bir icat çıkarılmasın insanların hizmetine. Yaşı bizlerden büyük olanlar iyi bilirler ki eskiden bırakın görüntülü konuşmayı telefonlaşmayı, bir şehirden diğer bir şehre ziyarete gitmek bile büyük zahmet isteyen bir durumdu.

Günler geçti insanlar gelişti, yollar gelişti, ulaşım araçları gelişti, iletişim araçları gelişti yani kısaca teknoloji hayatımıza girdi. 1985 doğumlu birisi olarak geçmişten benimde biraz birikmiş hatıralarım vardır bu konuda. Mesela lise çağlarımda girmişti hayatımıza bu cep telefonu denilen aygıtlar. Tabi o zamanlar Mobil sohbet diye bir şey yok, sadece sms atabiliyoruz o da haylice pahalı o dönemler.

Canlı Sohbet ve Canlı Sohbet Odaları sizlere online olarak yeni katılımcılarla tanışma imkanı sunar.

Geçmişe Dair

Kızlarla konuşmak falan medeni cesaret işi. Şimdi ki gibi facebook, twitter gibi sosyal içerik platformları da mevcut değil ki girip profillerini gezesin ve de arkadaşlık isteği gönderip kontak kurasın. Bizler o dönemde sadece ve sadece kızlara mektup yazabiliyorduk sevgili okurlar. O mektuplar da tabi ki elden verilir cevabı da ya gelir ya gelmezdi.

Ama bilenler hatırlayacaklardır ki emin olun sadece o mektubun cevabını beklemek bile büyük bir heyecandı. Olumlu ya da olumsuz olması önemli değil. Karşında ilgi duyduğun duyduğun bayandan gelecek bir kaç cümle kelime bile bizi mutlu etmeye yetiyordu. Yazsın da yeter ki onun kaleminden çıksın reddetmiş kimin umurunda?

Aşkın, sevginin gerçekten değerli olduğu yıllardı o zamanlar. Kız arkadaş denildiği zaman böyle hemen başka yerlere çekilmez o kız arkadaş harbi delikanlıca bir arkadaş üyesinden başka bir yere konulamazdı. Sevgilim, aşkım gibisinden değerli ama öyle herkese söylenilmeyecek kadar da cebimizde az olan kelamlar heba edilmez, söylenilmesi dahi utanmaya yeterdi.

Genellikle çay bahçeleri ve pastahaneler(şimdi yerini kafeteryalar aldı) tercih edilir tabiri caizse cepteki paraya göre bir bardak çayın hesabı yapılırdı. Mutluyduk ama soğukta da olsak yağmurda da olsak fark etmiyor mutluyduk. Canan’ ımızın gözlerindeki sevgi ateşi bizleri ısıtmaya yetiyordu.

Peki Ya Şimdi?

Evet, günümüzde ne yazık ki maalesef bu dönemin gençleri bunlardan bihaber olarak geçirecekler günlerini. Mektup verip alamayacaklar mesela ya da gidip bir çay bahçesinde gizli saklı göz göze gelemeyecekler.

Bugün sevgilim dediği yarın bir başkasına sevgili olabilecek. Teknoloji ile birlikte ilişki durumlarımız da ilerledi, hızlandı çünkü. Evlendiğini duyduğumuz çiftler senesini doldurmadan ayrıldığını duymak üzücü de olsa artık acı da olsa bu bir gerçek ki ilişkilerimiz bu hale geldi.

Avrupalılaşmayı farklı şekillerde algıladık ve Avrupa’nın işe yaramaz ne kadar değeri var ise onları kendimize empoze ettik. Bilgisayarlar girdi hayatımıza, arkasından akıllı telefonlar, tabletler.

Canlı sohbet odaları üzerinden hemen her kesimden bayan ya da erkek ile tanışmamız çok zor değil günümüzde. Açıyorsun ekranı giriyorsun herhangi bir siteye kriterlerine göre seçiyorsun. Bir müddet samimiyetsiz ve laçka bir ilişkiden sonra ayrılmak kaçınılmaz son elbette.

Bakmışsın ertesi gün kadın bir başka erkekte, erkek başka bir kadında. İşte böyle sevgili ziyaretçilerimiz, günümüz teknolojisine ayak uydurduk evet hemde çok güzel uydurduk. Kameralı sohbet ettik, bir birimizin profiline baktık, ne yediğimizi ne içtiğimizi gördük, fotoğraflarımızı videoları beğendik, paylaştık.

Kendi içimizde yaşamamız gereken özel ne varsa bunları dış dünyanın gözleri önüne serdik ve şimdi geldiğimiz noktada “aile” kavramını da yavaş yavaş yitirmeye başladık.

Nasıl Katılırım?

Daha fazla uzatmadan geçmişe dair bir kaç kelime laflamak, güvenilir ve tamamen Ücretsiz sohbet hizmetimizden sizde yararlanmak istiyorsanız sorf.net olarak sohbet odaları sayfamızı ziyaret edebilir bu konuda ki tartışmaları online olarak yapabilirsiniz.

Şimdi aramıza katılın ve Sörf’türün!

 

Bir cevap

  1. […] diledikleri gibi sohbet edebilir, çevre il ve ülkelerden arkadaşlıklar edinebilirler. Canlı sohbet edilebilme özelliği taşıyan Mobil sohbet kanallarımız sayesinde Türkiye’deki […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir